Pióra

lis 24, 2020 | Pióra, Torebki | 0 komentarzy

Dlaczego akurat pióra stały się inspiracją dla kolekcji toreb? Takie pytanie zadają mi znajomi. Tak więc zdecydowałam się opowiedzieć, dlaczego te pióra….Kolekcja powstała z kilku ważnych powodów. Pewnego dnia spacerując z dziećmi znaleźliśmy piękne pióra nieznanego ptaka, od tamtej pory każde znalezione pióro znalazło swoje miejsce w naszej kolekcji. Kiedy zaczęłam sprawdzać symbolikę piór, znalazłam wiele ciekawych inspiracji. Przede wszystkim pióra- skrzydła od wieków towarzyszą ludziom jako ważne symbole. Mówią Nam o wolności, ulotności i o tym „drugim” świecie… Wierzono, że kiedy znajdujemy spadające pióro na swojej drodze to znak od kogoś kogo już nie ma blisko nas. To znak, opieki i pomoc w znalezieniu drogi. Pióra przedostały się do świata mody, sztuki, tatuaży, a nawet towarzyszą nam w nadrukach na materiałach. Chcemy i potrzebujemy otaczać się wartościowymi symbolami. Dla mnie pióra, skrzydła, ptaki są niesamowitą inspiracją. Są lekkie, ulotne, jak chwila, która zaraz ucieknie…w czasach, których przystało nam żyć pragnę zatrzymać tą delikatną ulotność przy sobie. Tak na co dzień. Nosząc pióra pokazujemy naturalną stronę naszego Ja. Przynależność do świata natury w czasach opanowanych przez technologię.
Każde pióro może symbolizować coś innego: orzeł to siła, paw to elegancja, dostojeństwo, gołąb wolność i pokój, a kruk śmierć rozumianą jako zakończenie pewnego etapu i odstraszenie zła.

Możesz nosić ze sobą pióra w każdej formie, jeżeli chciałabyś usłyszeć wsparcie z góry, podpowiedź jak masz postąpić, w którą stronę pójść?
Ja wybrałam te naturalne i kształtem zainspirowane i zaczarowane w naturalnych torbach. Tak więc noszę je zawsze przy sobie 🙂

„Nadzieja ma skrzydła. Przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje. A jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury” E.Dickinson

pióra twoornia