O marce

Twoornia

Pracownia TWOORNIA powstała z miłości do piękna, które na co dzień nas otacza. Piękno naturalne stało się ideą, która nas określa jako pracownie. Wierzymy, że przedmioty mają magiczną moc i codziennie wpływają na nasze życie.
Pracownia powstała w 2014r. a w 2020r. w życie prowadziła autorską kolekcję skórzanych toreb oraz lnianych plecaków, które zostały ciepło przyjęte. Torebki szyte są w Polsce, materiały do ich produkcji również wybierane są wśród polskich dostawców tkanin i garbarni, ponieważ materiał trzeba dotknąć, a jego jakość poczuć…
Kolekcje powstają w limitowanych seriach. Każda inspirowana jest światem natury i bogactwem naturalnych form.
Założycielką marki jest Joanna Januszkiewicz-Węcławowicz. Z wykształcenia rzeźbiarz, miłośniczka klasycznych materiałów takich jak drewno czy ceramika. Z miłości do natury i jej nieskończonych form zrodziły się projekty torebek- połączenie rzeźbiarskiej intuicji do formy, naturalnych materiałów oraz idealnego i niezbędnego dodatku w damskich kreacjach.

„Projektując torebkę czy plecak nie skupiam się jedynie na jej wyglądzie. W dzisiejszych czasach ten niezbędny dodatek musi spełniać funkcje dodatkowe – musi być praktyczny, a jednocześnie określający kobietę, która go nosi. Żyjemy szybko, w ciągłym pośpiechu, w torebce zamknięty jest cały świat kobiety- począwszy od kosmetyków, przez klucze, tablet a niekiedy kończąc na zabawkach dziecka…to jest wyzwanie! Będąc wierną naturalnym materiałom jak skóra, len, bawełna wybieram motywy zainspirowane ze świata natury- drzewa, kwiaty, skrzydła, pióra…cięcia muszą idealnie zsynchronizowane z całością. Kolorystyka również musi współgrać z całością nie odbiegając jednocześnie od uczuć, jakich doznajemy podczas nielicznych chwil wyciszenia.
Staram się sprostać wymaganiom współczesnej kobiety, która pewnym krokiem idzie na szczyt swojej kariery, a jednocześnie łączy to z rolą aktywnej mamy.
Historia pokazuje, że torebki, jako dodatki stały się ponadczasowe. Przestały dopasowywać się do szybko zmieniających się trendów mody, a kobiety świadomie bawią się dobierając je do swoich kreacji”.